poniedziałek, 12 grudnia 2016

JAKA GLINKA DLA NASZEJ CERY?

Ostatnio natłok różnych spraw bardzo ograniczył mój wolny czas i przez to prawie dwa tygodnie nie było postu. Dziś to zaniedbanie chcę nadrobić i napisać o maskach glinkowych. Nie będzie to post o maskach jakiejś konkretnej firmy, a ogólnie o maskach, o ich działaniu i o tym jaka glinkowa maska jest odpowiednia dla Waszej cery. 
Glinek, które są wykorzystywane w kosmetologii mamy pięć rodzai i jak pewnie domyślacie się nie każda glinka jest przeznaczona dla każdego typu cery. Zarówno jak i w składnikach kosmetyków tak i jako samodzielny kosmetyk można wyróżnić: glinkę zieloną, czerwoną, żółtą, różową a także białą.


Glinka zielona ma działanie ściągające, matujące oraz wysuszające. Ma również za zadanie zamykać rozszerzone pory a także zapobiegać powstawaniu zaskórników. Posiada właściwości antyseptyczne, które pomagają zahamować namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych, a co za tym idzie ten rodzaj glinki dogłębnie oczyszcza skórę. Dzięki ściąganiu skóry może wspomagać walkę ze zmarszczkami.
Ta glinka przeznaczona jest dla skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.


Glinka różowa jest połączeniem glinki czerwonej i białej. Ta maska jest też najbardziej uniwersalna, ponieważ nadaje się do każdego rodzaju cery. Ma właściwości zabliźniające, dezynfekujące i wygładzające, więc pod tym względem świetnie nada się do skóry trądzikowej. Jej kolejnym działaniem jest uczucie ściągnięcia na skórze co sprawia, że skóra twarzy wygląda zdrowiej i jest odprężona.


Glinka czerwona ma podobne działanie jak glinka zielona. Zaś jej dodatkowym zadanie m jest wygładzić i odżywić skórę oraz delikatnie ściągnąć pory. Dopełnieniem jej działania jest absorbowanie łoju i zanieczyszczeń.
Działa łagodniej od zielonej glinki, dlatego sprawdzi się u osób, które są posiadaczkami skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej a także u osób z poszerzonymi naczynkami krwionośnymi.


Glinka biała ( inaczej porcelanowa lub chińska ) jest najpopularniejszą z glinek. Jej właściwości odżywiające, oczyszczające, łagodnie ściągające oraz zabliźniające powodują, że bardzo dobrze sprawdzi się u osób, które posiadają cerę suchą i wrażliwą. Jej działanie łagodzące a także zabliźniające sprawia, iż koloryt skóry z czasem się poprawia.
Białą glinkę stosuję się także w pudrach dla niemowląt.

Glinka żółta przede wszystkim poprawia właściwości regeneracyjne skóry, ponieważ zawiera dużo żelaza. Jej dodatkowym działaniem jest także to, że delikatnie oczyszcza skórę twarzy. Ten rodzaj glinki powinno się stosować w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, trądzikowej oraz dojrzałej. 


Glinki, które stosuję u siebie najczęściej to: glinka zielona i glinka czerwona.POST NIE JEST SPONSOROWANY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

JAKIE SKŁADNIKI W KOSMETYKACH SĄ ODPOWIEDNIE DLA NASZEJ CERY?

Pewnie nie raz zastanawiałyście się nad tym co w swoim składzie powinny mieć kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy. Oczywiście dla każdego t...