czwartek, 29 grudnia 2016

NAWILŻENIE CIAŁA, CZYLI BIO - OLEJEK DO CIAŁA MARKI KNEIPP

W ostatnim poście pisałam o tym jakie figle potrafi mi spłatać moja skóra jesienią i zimą. Znalazłam dla siebie produkt do nawilżenia skóry twarzy i znalazłam też produkt do nawilżenia skóry ciała. Tak jak możecie się już po tytule tego postu domyślać, tym produktem jest BIO - Olejek do ciała z firmy Kneipp. Z tytułu możecie też wywnioskować, że sprawdził się na mojej suchej skórze, ale o tym ile trzeba czekać na efekt nawilżenia dowiecie się dopiero w dalszej części tego postu. Zapraszam do lektury. 😉

Ten produkt dane było mi przetestować dzięki temu, że znalazł się on w pudełku U.R.O.K (edycja VII). Tutaj możecie przeczytać o całej zawartości pudełka z tej edycji. 
Dziś już wiem, że marka Kneipp jest dostępna między innymi w drogeriach Rossmann, ale niestety nie zwracałam na nią uwagi robiąc zakupy w Rossmannie. To był z mojej strony duży błąd, bo mogłam mieć ten produkt już dawno.

Olejek, który posiadam jest o pojemności 20 ml i znajduje się w plastikowej buteleczce. Jest produktem, który został stworzony w 100 % z naturalnych olejków. Jego zadaniem jest poprawienie elastyczności skóry, ujędrnienie i wygładzenie skóry, ma również pomóc w zachowaniu długotrwałego uczucia gładkiej i miękkiej skóry. Producent zapewnia, że produkt szybko się wchłania a także, że jest on odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. 


Konsystencja tego produktu jest typowa dla olejków. Jeśli chodzi zaś o zapach, to jest on cytrusowy, ale nie drażni w żaden sposób nozdrzy. Określiłabym go jako przyjemny, naturalny i uniwersalny. Dlaczego uniwersalny? A no, dlatego, że latem będzie się nam kojarzył z czymś egzotycznym, np. z ciepłym egzotycznym krajem a zimą z zapachem świąt. Nie raz do różnych ciast dodaje się olejki aromatyczne. I taki zapach dla mnie ma właśnie ten BIO - Olejek.
Także sam produkt jest moim zdaniem uniwersalny. Skoro świetnie sprawdza się w nawilżeniu suchej skóry ciała, to myślę, że także sprawdzi się jako kosmetyk do paznokci i suchych skórek wokół nich. Grzechem jest marnowanie produktu, więc jeśli choć trochę olejku zostaje na dłoniach, to warto go w nie wetrzeć, a nie wycierać do ręcznika. 😏

Jestem osobą, która nie przepada za olejkami do ciała, ponieważ te, które miałam do tej pory długo się wchłaniały. Pozytywnym zaskoczeniem było to, kiedy sięgnęłam po ten olejek i zauważyłam, że szybko się wchłonął. Najpierw pomyślałam, że było to spowodowane tym, że moja skóra była naprawdę sucha i potrzebowała solidnego nawilżenia. Ten punkt patrzenia na BIO - Olejek marki Kneipp zmienił się po kilku jego użyciach. 


Z każdym użyciem tego produktu suchość na moim ciele malała. Natomiast czas wchłaniania tego olejku zawsze jest szybki, wystarczy kilka minut, aby prawie całkowicie się wchłonął. Jego kolejnym pozytywem jest to, że nie pozostawia na skórze żadnej tłustej, ani lepkiej warstwy, co niestety niektóre olejki do ciała lubią robić.
Powyżej wspomniałam, że pojemność olejku wynosi 20 ml, może Wam się wydawać, że jest to dość mała ilość. Nic bardziej mylnego. Produkt firmy Kneipp jest bardzo wydajny. Już jego niewielka ilość wystarcza mi do nawilżenia skóry na moim ciele.

Dzięki BIO - Olejkowi do ciała zyskałam nawilżenie na swoim ciele i odnalazłam kolejnego swojego ulubieńca wśród produktów do pielęgnacji. Jeśli tak jak ja borykacie się z suchością skóry na ciele zimą (i nie tylko), to polecam Wam kupić i wypróbować właśnie ten produkt.


POST NIE JEST SPONSOROWANY. 

2 komentarze:

  1. Nigdy nie miałam olejków do ciała , przydałby mi się taki bo moja skóra teraz potrzebuję nawilżenia.

    OdpowiedzUsuń

JAKIE SKŁADNIKI W KOSMETYKACH SĄ ODPOWIEDNIE DLA NASZEJ CERY?

Pewnie nie raz zastanawiałyście się nad tym co w swoim składzie powinny mieć kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy. Oczywiście dla każdego t...