środa, 3 sierpnia 2016

TRZY MOJE ULUBIONE PĘDZLE DO MAKIJAŻU

Post będzie dotyczył makijażu a właściwie narzędzi potrzebnych do wykonania makijażu. Mam trzech ulubieńców w tej kategorii. Jeden jest znanej marki Hakuro, inny zaś jest firmy Pierre René a ostatni z nich to ten o którym już pisałam (link do niego znajdziecie w dalszej lekturze tego postu :) )1. Pędzel firmy Hakuro o numerze H67 według producenta jest przeznaczony do nakładania kosmetyków o płynnej lub kremowej konsystencji oraz kosmetyków mineralnych. Polecany jest głównie do rozcierania cieni w załamaniu powieki. Całkowita długość pędzla wynosi 14,5 cm. Trzonek  pędzelka wykonany jest z naturalnego drewna. Jego włosie jest syntetyczne a zarazem bardzo przyjemne w dotyku. Cena tego pędzelka wynosi ok. 30 zł. U mnie głównie sprawdza się przy rozcieraniu cieni właśnie w załamaniu powieki lub przy nakładaniu jednego cienia, wtedy uzyskuje bardzo delikatny makijaż. Bardzo dobrze blendują się nim cienie z paletki Makeup Revolution I Heart Chocolate Salted Caramel. Link do paletki Salted Caramel2. Okrągły pędzelek do nakładania cieni marki Pierre René o numerku 10 w odróżnieniu od pędzla firmy Hakuro nawet skuwkę ma w czarnym kolorze. Jego trzonek został wykonany z drewna. Długość rączki tego pędzla wynosi 13,7 cm a samego końskiego włosia 1,1 cm, które jest bardzo miękkie w dotyku. Cena tego pędzelka waha się w granicach 10- 12 zł. Ja używam go do nakładania cieni i do ich (subtelnego) rozcierania na dolnej powiece sprawdza się również do precyzyjnego nałożenia rozświetlacza lub rozświetlającego cienia w wewnętrznym kąciku oka. Tym pędzelkiem można także wykonać cały makijaż oczu. Jednak  trzeba pamiętać o tym, że wykonanie nim makijażu na całej powiece, zajmie więcej czasu niż pomalowanie górnej powieki nieco większym pędzlem.


3. Ostatnim z moich ulubieńców wśród narzędzi do makijażu jest pędzel firmy Sense&Body. Polubiłam go nie tylko za jego elegancki wygląd, ale również delikatność jego włosia. Szczegóły mojej opinii na jego temat znajdziecie w tym linku. 


Wszystkie pędzle łączy to, że:
  • włosie nie wypada, ani nie odkształca się po ich umyciu;
  • bardzo dobrze nakłada się nimi dany produkt;
  • podczas nakładania kolejnej warstwy produktu, nie ściera się poprzednio nałożona warstwa danego produktu;
  • doskonale rozciera/blenduje się nimi produkty na skórze;
  • ich włosie jest przyjemne w dotyku; 
  • mają estetyczny, elegancki wygląd.

POST NIE JEST SPONSOROWANY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

JAKIE SKŁADNIKI W KOSMETYKACH SĄ ODPOWIEDNIE DLA NASZEJ CERY?

Pewnie nie raz zastanawiałyście się nad tym co w swoim składzie powinny mieć kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy. Oczywiście dla każdego t...